Hallitus 2022

Eero Erkkilä

Puheenjohtaja

Yhteystiedot:

eero.erkkila@nullnivala.fi
0400603413

Kaupunginvaltuuston 2. puheenjohtaja

Henkilöstöjaos 1.vpj
Nivala-Haapajärvi seutuvaltuuston jäsen
Peruspalvelukuntayhtymä Kallion yhtymähallituksen jäsen
Uikko hallituksen jäsen

Tuomas Viitala

Sihteeri

Yhteystiedot:

Tuomas.Viitala@nullnivala.fi
0445878284

Valtuutettu

Tekninenlautakunta 2.vpj
Lomituslautakunta jäsen
Kaukolämpö hallitus

Paikallisyhdistyksen Sihteeri/Rahastonhoitaja

Anu Elovaara

Hallituksen jäsen

Yhteystiedot:

anuelovaara@nullgmail.com
0466423922

Varavaltuutettu
Hyvinvointilautakunnan 2.vpj

Perussuomalaiset Pohjois-Pohjanmaan Piirihallituksen jäsen
PerusNaiset hallituksen jäsen

Kimmo Korkiakoski

Hallituksen jäsen

Yhteystiedot:

Kimmo.korkiakoski@nullNivala.fi
0401722916

Valtuutettu

Kaupungin hallitus varajäsen
Opetuslautakunta jäsen
Teollisuuskylän hallituksen jäsen

Nivalan riistanhoitoyhdistyksen hallituksen jäsen.

Juha Koski

Hallituksen jäsen

Yhteystiedot:

Juha.koski@nullnivala.fi
0442402301

Valtuutettu

Tarkastuslautakunta 1.vpj
Nivalan Työpajasäätiön hallitus jäsen
Kesti hallitus jäsen

Nivalan Yrittäjät ry. hallitus

Niina Kopola

Hallituksen jäsen

Yhteystiedot:

Niina.kopola@nullnivala.fi

Valtuutettu

Hyvinvointilautakunta varajäsen
Henkilöstöjaos varajäsen
Tarkastuslautakunta varajäsen
Nivalan Työpajasäätiön hallitus varajäsen
Kesti Hallituksen jäsen

Pekka Pääkkö

Hallituksen jäsen

Yhteystiedot:

pekka.paakko@nullnivala.fi
0504392919

Kaupungin Hallitus

Tuula Ekdahl

Hallituksen varajäsen

Yhteystiedot:

tuula.ekdahl@nullnivala.fi
0409605507



Jokilatvan opiston johtokunta jäsen
Pyhäsalmen seudun Tanssiopisto Uusikuu jäsen

Pohjois-Pohjanmaan PerusNaisten pj 2021

Kari Muje

Hallituksen varajäsen

Yhteystiedot:

kari.muje@nullnivala.fi

Muut vastuuhenkilöt