Luottamushenkilöt

Kimmo Korkiakoski

Kaupunginvaltuutettu

Yhteystiedot:

Kimmo.korkiakoski@nullNivala.fi

Valtuutettu



Kaupungin hallitus varajäsen
Opetuslautakunta jäsen
Teollisuuskylän hallituksen jäsen

Elisa Helander

Kaupunginvaltuutettu

Yhteystiedot:

Elisa.helander@nullnivala.fi

Valtuutettu

Kaupunginhallitus jäsen
Tekninen lautakunta jäsen
Teknisen lautakunnan lupajaos varajäsen
Peruspalvelukuntayhtymä Kallio, yhtymähallitus varajäsen

Eero Erkkilä

Kaupunginvaltuuston 2. varapuheenjohtaja

Yhteystiedot:

eero.erkkila@nullnivala.fi
0400603413

Kaupunginvaltuuston 2. puheenjohtaja
Henkilöstöjaos 1.vpj
Nivala-Haapajärvi seutuvaltuuston jäsen
Peruspalvelukuntayhtymä Kallion yhtymähallituksen jäsen
Uikko hallituksen jäsen

Tuomas Viitala

Kaupunginvaltuutettu

Yhteystiedot:

Tuomas.Viitala@nullnivala.fi
0445878284

Tekninenlautakunta 2.vpj
Lomituslautakunta jäsen
Kaukolämpö hallitus


Paikallisyhdistyksen Sihteeri/Rahastonhoitaja

Niina Kopola

Kaupunginvaltuutettu

Yhteystiedot:

Niina.kopola@nullnivala.fi

Valtuutettu

Hyvinvointilautakunta varajäsen
Henkilöstöjaos varajäsen
Tarkastuslautakunta varajäsen
Nivalan Työpajasäätiön hallitus varajäsen
Kesti Hallituksen jäsen

Jonna Viitala

Kaupunginvaltuutettu

Yhteystiedot:

Jonna.viitala@nullnivala.fi

Valtuutettu

Tekninen lautakunta varajäsen
Alueellinen maaseutulautakunta jäsen
Nivala-Haapajärven seutukunta ry:n seutukuntavaltuusto varajäsen
Vesihuolto hallitus jäsen

Juha Koski

Kaupunginvaltuutettu

Yhteystiedot:

Juha.koski@nullnivala.fi

Valtuutettu

Tarkastuslautakunta 1.vpj
Nivalan Työpajasäätiön hallitus jäsen
Kesti hallitus jäsen

Tuovi Kumpulainen

Kaupunginvaltuutettu

Yhteystiedot:

Tuovi.kumpulainen@nullnivala.fi

Valtuutettu

Kaupungin hallitus varajäsen
Opetuslautakunta jäsen
Teknisen lautakunnan lupajaos jäsen
Vuokrakodit hallitus jäsen

Hannu Rajamäki

1.Varavaltuutettu

Yhteystiedot:

Hannu.rajamaki@nullnivala.fi

Varavaltuutettu

Teknisen lautakunnan lupajaos jäsen
Tekninen lautakunta varajäsen

Anu Elovaara

2.Varavaltuutettu

Yhteystiedot:

anuelovaara@nullgmail.com
0466423922

Varavaltuutettu
Hyvinvointilautakunnan 2.vpj

Perussuomalaiset Pohjois-Pohjanmaan Piirihallituksen jäsen
PerusNaiset hallituksen jäsen

Joni Naukkarinen

3.Varavaltuutettu

Yhteystiedot:

Joni.naukkarinen@nullnivala.fi

Varavaltuutettu

JEDU Jokilaaksojen koulutuskuntayhtymä, yhtymävaltuusto jäsen

Tomi Aksila

4.Varavaltuutettu

Yhteystiedot:

Tomi.aksila@nullnivala.fi

Varavaltuutettu

Opetuslautakunta varajäsen
Vuokrakodit hallitus jäsen

Jonna Pääkkö

5.Varavaltuutettu

Yhteystiedot:

Jonna.paakko@nullnivala.fi

Varavaltuutettu

Opetuslautakunta varajäsen
Lomituspalvelulautakunta jäsen
Alueellinen maaseutulautakunta varajäsen
JEDU Jokilaaksojen koulutuskuntayhtymä, yhtymävaltuusto varajäsen

Hannu Malila

6.Varavaltuutettu

Yhteystiedot:

Hannu.malila@nullnivala.fi

Varavaltuutettu




Teknisen lautakunnan lupajaos varajäsen
Hyvinvointilautakunta varajäsen

Kari Muje

7. Varavaltuutettu

Yhteystiedot:

Kari.muje@nullnivala.fi
0445415572

Varavaltuutettu

Vesihuollon hallituksen jäsen

Heikki Hinttala

8.Varavaltuutettu

Yhteystiedot:

Heikki.hinttala@nullnivala.fi

Varavaltuutettu


Nivalan Työpajasäätiön hallitus jäsen

Tuula Ekdahl

Luottamushenkilö

Yhteystiedot:

tuula.ekdahl@nullnivala.fi
0409605507

Jokilatvan opiston johtokunta jäsen
Pyhäsalmen seudun Tanssiopisto Uusikuu jäsen

Pohjois-Pohjanmaan PerusNaisten pj 2021

Tero Kumpumäki

Luottamushenkilö

Yhteystiedot:

Tero.kumpumaki@nullNivala.fi





Hyvinvointilautakunta jäsen

Pekka Pääkkö

Luottamushenkilö

Yhteystiedot:

pekka.paakko@nullnivala.fi
0504392919

Kaupungin Hallitus